Turcom Ürünler - TRCsafeSMS

Kolay ve güvenli iki faktörlü kimlik doğrulama metodolojisi TRCsafeSMS

TRCsafeSMS çözümü, uzak kullanıcılara güvenli bir bağlantı sağlayabilmeleri için geliştirdiğimiz yeni, güvenilir ve ideal bir çözümdür. İnternet üzerinden sisteme erişmesi gereken kullanıcılara, uzaktan erişim senaryolarında kullanımı kolay ve güvenliği etkin ek güvenlik faktörü sağlayan bir yöntemdir.
TRCSafeSMS uygulaması VPN veya SSL VPN bağlantılarınızda güvenliği bir kademe daha arttırarak uzak kullanıcıların sisteme giriş yapmadan önce ek bir güvenlik katmanından daha geçmelerini sağlar. Opsiyonel olarak kutu veya yazılım bazlı uzak kullanıcı bağlantı çözümlerinize kolayca entegre edilebilir.
TRCsafeSMS, kullanıcıların karşılama ekranında sisteme kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yapmasından sonra görevine başlar. Sisteme kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra, ilgili kullanıcı için önceden belirlenmiş kablosuz iletişim aracına(cep telefonu,PDA) iletilen, tek kullanımlık ve kullanım süre kısıtlaması olan kısa mesaj(yetki mesajı) iletilir. Kullanıcı adı ve şifre ekranı başarılı bir şekilde geçilince, kullanıcının kablosuz iletişim aracına iletilen yetki mesajının girileceği ikinci bir ekran daha gelir. Kullanıcının kablosuz iletişim aracına iletilen yetki mesajı, ikinci güvenlik ekranındaki gerekli alana doğru ve zamanında girildiğinde, kullanıcıların yetkileri dahilinde sisteme erişim sağlanır.

- Merkezi yönetim ve kurulumu kolaylaştırır.
- Akıllı kart ve token taşıma gerekliliği yoktur.
- Herhangi bir SMS servis sağlayıcı ile uyumludur.
- Kullanıcıların güvenlik ürünü taşımasını ve kaybetmesini önler.

Kullanabileceği diğer uygulamalar;
Bankacılık uygulamaları
Web aplikasyonları
Yüksek güvenlik istenen uygulamalar,
Düşük sms maliyeti, raporlamalar