Bizim İçin Ne Dediler? - Kurumsal - Turcom
  • İK Vizyonumuz

İk Vizyonumuz

TURCom Teknoloji olarak hedefimiz, sahip olduğumuz kalite ve marka anlayışıyla, bilgi ve iletişim sektörünün lider firması haline gelmektir. Bu hedef doğrultusunda, İnsan Kaynakları politikamızı, iyi eğitim almış kalifiye personel alımını gerçekleştirmek, personel memnuniyetini sağlamak ve kariyer planlaması uygulamaları, eğitimler ile kişisel gelişimi desteklemek olarak özetliyoruz.

Ekip ruhunun tüm çalışma şekillerinin üzerinde olduğu inancıyla, müşterilerimiz ve daha aydınlık bir Türkiye için çalışıyoruz. Biliyoruz ki, iletişime açık, dürüst ve dayanışma içinde hareket eden insan kaynağı, firmamızın daha başarılı adımlar atabilmesi için en önemli koşuldur. Bu vizyon paralelinde insan kaynakları süreçlerimizi şekillendiriyoruz.

TURCom Teknoloji Kariyer Yönetimi

Kariyer Gelişimi
TURCom Teknoloji'de kariyer yönetimi çerçevesinde, personelin yaptığı işte kendini geliştirmesinin yanı sıra aldığı eğitim ve kazandığı deneyimler ile başarılı projelere imza atması hedeflenir. İnsan Kaynakları Bölümü tarafından her yıl Haziran ve Aralık aylarında Performans Değerlendirmesi yapılır. Personel, eğitim programları ile desteklenir.

Eğitim
TURCom Teknoloji'de eğitim, grubun kuruluşundan bu güne koyulan ciro ve karlılık hedeflerine ulaşmak amacıyla personelin bilgi ve beceri geliştirme çalışmasıdır. Yola çıktığımız ilk günden beri öğrenen ve öğreten yapıyı hedef seçmiş bulunuyoruz. Eğitimlerimiz, bireysel ve gruplar halinde şirket içi veya konusunda uzman firmaların desteği alınarak yapılmaktadır.

Eğitim Programlarımız

Oryantasyon
Oryantasyon programının amacı, gruba yeni katılan çalışanları, şirketin kuruluşundan bugüne tarihi, organizasyon yapısı, çalışma usulleri ve düzeni hakkında bilgi vererek, diğer takım arkadaşları ile tanıştırarak, işe adaptasyon sürecini kısaltmaktır. Gruba katılan yeni personel oryantasyon programını her koşulda alır. Oryantasyon programının aşamaları şöyledir:
- TURCom Teknoloji'nin tanıtılması, grup şirketlerinin kuruluş amacı, misyonu, vizyonu, değerleri ve organizasyon yapısının aktarılması
- Çalışacağı ve diğer departmanlarla ilgili bilgilendirme yapılması

Satış ve Proje Grubu Eğitimleri
Satış ve proje grubu eğitimlerinin amacı, TURCom Teknoloji'de faaliyet konusuyla ilgili yeni teknolojilerin çalışanlara kazandırılarak katma değerli hizmetlerin müşterilere sunulmasını sağlamaktır.

Performans Yönetimi

TURCom Teknoloji genelinde Performans Değerlendirmesi, her yıl Aralık ve Haziran aylarında, bölüm yöneticilerinin personelle görüşmesi ile gerçekleştirilir. Aralık ayı Performans Değerlendirmesi performans zamlarının, Haziran ayındaki değerlendirme ise kariyer gelişim yönünün belirlenmesinde rol oynar. Performans Değerlendirmesi, TURCom Teknoloji'nin hedeflerine ulaşmasında çalışanların bireysel katkısının ölçülmesinin yanı sıra;
- Ücret ve kariyer planlaması
- Eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesine destek olur.

TURCom Teknoloji İşe Alma Prosedürü

TURCom Teknoloji'de çalışmak için başvuran adaylara ait bilgiler, İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından güncellenen Personel Bilgi Bankası'nda takip edilir. Yapılan başvuruların gizliliği esastır. Personel seçim kriterleri; İhtiyaç oluşmasını takiben adaylar bilgi bankasında yer alan başvurular arasından seçilerek iki aşamalı olarak gerçekleşen görüşmelere davet edilir. Adaylar, pozisyonun niteliğine göre test uygulamalarına tabi tutulabilir. Kendini geliştiren çalışanlara dikey ve yatay geçiş imkanı sağlanmaktadır. Bu anlamda TURCom Teknoloji, yöneticilerini kendi içinden yetiştirme politikasını benimsemiştir.